Karetka ze Szpitala Podolany

Szpital Podolany z Poznania przekazuje karetkę dla Ukrainy

Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Mimo wielkiego oporu ze strony Ukraińców, rosyjskie ataki przybierają na sile, obejmując coraz większe tereny ludności cywilnej. Cywile cierpią, więc konieczne jest zwiększenie pomocy humanitarnej, aby zapewnić skuteczną pomoc.

Szpital Podolany w Poznaniu przekazuje własną karetkę na pomoc Ukraińcom. Uzgodnione są już wszystkie formalności, pozostaje tylko dostarczyć pojazd na granicę. Od teraz będzie on służył służbom medycznym i humanitarnym na Ukrainie.

Liczymy się z tym, że ta karetka może już do nas nie wrócić. Jednak nie moglibyśmy spać, wiedząc, że możemy pomóc, a nie zrobiliśmy wszystkiego, co w naszej mocy. Od kilku dni ustalaliśmy szczegóły, aby ta karetka faktycznie trafiła do służb medycznych i mogła być przez Ukraińców wykorzystywana. Cieszymy się, że udało nam się w ten sposób pomóc. prezes Szpitala Podolany Szymon Jankowski

Karetka to nowocześnie wyposażony samochód. Mogą być w nim przewożone osoby potrzebujące pomocy po atakach, transportowane do szpitala, lekarza czy bunkru. Sprawdzi się również jako doraźna pomoc dla Ukraińców, których będzie można na miejscu opatrzyć i udzielić im pierwszej pomocy.

You may also like

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.