Ile lat ma angelina jolie?

Angelina Jolie to jedna z najbardziej znanych i utalentowanych aktorek Hollywood. Wielu z nas zastanawia się, ile lat ma ta znana artystka. W tym artykule dowiesz się o wieku Angeliny Jolie, jej życiorysie i osiągnięciach zawodowych.

Angelina jolie – krótka biografia

Angelina Jolie urodziła się 4 czerwca 1975 roku w Los Angeles, Kalifornia, jako Angelina Jolie Voight. Jej rodzice to aktor Jon Voight i aktorka Marcheline Bertrand. Jolie miała burzliwe dzieciństwo, a jej rodzina była zaangażowana w przemysł filmowy.

Angelina Jolie rozpoczęła swoją karierę aktorską w wieku zaledwie siedmiu lat, grając u boku swojego ojca w filmie „Lookin’ to Get Out” (1982). Jednak prawdziwą sławę zdobyła w późniejszych latach jako aktorka filmowa i reżyserka.

Kariera aktorska

Angelina Jolie zyskała uznanie za swoje role w takich filmach jak „Przerwana lekcja muzyki” (1999), „Lara Croft: Tomb Raider” (2001), „Pani Smith” (2005) oraz „Zamieć” (2008). Za swoją rolę w filmie „Pani Smith” zdobyła Oscara za najlepszą aktorkę drugoplanową.

Jolie kontynuowała swoją karierę aktorską i zagrała w wielu znanych produkcjach, takich jak „Salt” (2010), „Malificent” (2014) oraz „Malificent: Mistress of Evil” (2019).

Działalność charytatywna

Poza karierą aktorską, Angelina Jolie jest także znana ze swojej działalności charytatywnej. Jest ambasadorką dobrej woli UNHCR, agencji ONZ ds. uchodźców, i poświęciła wiele czasu na pomoc uchodźcom i osobom potrzebującym na całym świecie. Jolie jest również zaangażowana w walkę z przemocą wobec dzieci i kobiet.

Rodzina angeliny jolie

Angelina Jolie ma trójkę biologicznych dzieci oraz troje dzieci adoptowanych z różnych krajów. Jej rodzina jest różnorodna i składa się z dzieci o różnych pochodzeniach etnicznych.

Ile lat ma angelina jolie obecnie?

Angelina Jolie ma obecnie 48 lat. Urodziła się w 1975 roku, więc w 2023 roku skończyła 48 lat.

Jakie są jej plany na przyszłość?

Angelina Jolie nadal pracuje jako aktorka i reżyserka. Planuje kontynuować swoją działalność charytatywną i angażować się w sprawy społeczne. Jest również matką i poświęca wiele czasu swojej rodzinie.

Podsumowanie

Angelina Jolie to utalentowana aktorka, reżyserka i działaczka charytatywna. Jej życie i kariera są inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie. Mimo upływu lat, nadal jest aktywna zawodowo i zaangażowana w ważne sprawy społeczne.

Faqs

Jakie nagrody zdobyła angelina jolie?

Angelina Jolie zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym Oscara za najlepszą aktorkę drugoplanową za rolę w filmie „Pani Smith”.

Ile dzieci ma angelina jolie?

Angelina Jolie ma sześcioro dzieci – trójkę biologicznych i troje adoptowanych.

Czym zajmuje się angelina jolie poza aktorstwem?

Poza aktorstwem, Angelina Jolie angażuje się w działalność charytatywną, zwłaszcza w pomoc uchodźcom i walce z przemocą wobec dzieci i kobiet.

Zobacz także:

Photo of author

Katarzyna

Dodaj komentarz